Tel.: (+421) 43 43 04 836, (+421) 911 406 407, e-mail: recepcia@hotelvictoria.sk
Viliama Žingora 9820, 036 01 Martin, Slovakia Mapa

Wellness & Spa Victoria

 

 

ite si príjemný relax v našom novom, krajšom a lepšom

                           WELLNESS & SPA VICTORIA

 

Pripravili sme pre Vás komplex služieb, ktorými si môžete dopriať dokonalý relax tela i ducha. Objavte čaro relaxu a vychutnajte si blahodarné účinky jednotlivých procedúr. Našou snahou bolo vytvoriť prostredie, v ktorom dosiahnete úplný pocit blahobytu a môžete uniknúť pred stresom uponáhľaného okolitého sveta. Doprajte si unikátny zážitok formou

  PIVNÝCH KÚPEĽOV!

Bazén

Plavecký bazén umiestnený v centre priestorov Wellness & Spa je dominantou prostredie a s dĺžkou 15 m je ideálnym miestom pre aktívny oddych. Teplota vody je 26 – 27 °C a hĺbka je 120 – 150 cm. V bazéne je umiestnený chrlič vody, ktorý slúži pre masážne účely. Pri bazéne umiestnené lehátka sú ideálnym miestom na oddych s možnosťou občerstvenia (voda, ovocie, čaj )

Vírivá vaňa

Vírivý masážny bazén s kapacitou 4-6 osôb a teplotou vody 36– 38 °C je priestorom pre kompletné uvoľnenie a prekrvenie tela. Pobytom vo vírivej vani dožičíte svojmu telu výdatné teplo, masáž a silu, ktoré sú  potrebné pre relax a rozcvičenie kĺbov a svalov.

Sauny

V komplexe Wellness & Spa sa nachádza niekoľko druhov sáun, blahodárne účinky saunovania si môžete vychutnať vo fínskej saune, infrasaune a v parnej bylinkovej saune

FÍNSKA SAUNA

Priaznivo vplýva na imunitný systém a pôsobí preventívne proti chorobám z nachladnutia. Vplyvom vysokej teploty a nízkej vlhkosti vzduchu dochádza k značnému prekrveniu kože a k zvýšeniu telesnej teploty o 1-2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie tkanív zlepšuje elasticitu a pohyblivosť svalstva a kĺbov, a tým zmierňuje bolesti pohybového aparátu. Vyššia teplota aktivuje činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má značný kozmetický význam. Odporúčaný čas v tejto saune je max. 15 minút, teplota v saune je 90– 100° C, kapacita sauny je 8 osôb. Neodporúča sa pri srdcových ochoreniach, vysokom krvnom tlaku a vo veku nad 70 r.

INFRAČERVENÁ SAUNA

Predstavuje moderný spôsob saunovania, pri ktorom sa telo zahrieva z vnútra a dochádza k účinnému poteniu pri teplotách 35- 55°C. Infračervené žiarenie je neviditeľné pre oči s vlnovými dĺžkami od 0,07mikrónov do 15 mikrónov, ktoré sa nachádza pod spektrom červeného svetla, avšak jeho účinky na telo dokážeme cítiť ako tepelnú energiu. Účinné infračervené tepelné žiarenie preniká pod povrch kože do hĺbky až 3 – 4 cm (čiže väčšej hĺbky než suchá sauna) a vyvoláva celý rad liečebných a zdravie upevňujúcich procesov. Účinky infrasauny dožičiť i ľudia s kardiovaskulárnymi a dýchacími problémami, nakoľko podporuje krvný obeh.

 

PARNÉ BYLINKOVÉ SAUNY

S VÔŇOU EUKALYPTU A ALPSKÝCH BYLÍN

Ide o spojenie parnej sauny a inhalácie bylinných aróm, ktoré priaznivo pôsobia na dýchacie cesty. Priaznivo pôsobí na pleť a vlasy, zbavuje organizmus nečistôt a pomáha prekrvovať pokožku. Výhodou parnej sauny je, že teplota dosahuje max. 60°C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom)

aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení cievnych stien a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie v parnej saune navyše zbavuje telo únavy, navodzuje príjemný pocit relaxu a psychickej pohody. Odporúčaný čas v tejto saune je cca 15 min. pri teplote 40 až 55°C s vlhkosťou vzduchu 45 až 55°C

 

PIVNÉ A BYLINKOVÉ KÚPELE

Pripravili sme pre Vás unikátny zážitok formou kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v samostatnej miestnosti vyhradenej exkluzívne len pre návštevníka kúpeľa

PIVNÉ KÚPELE

Pivný kúpeľ je blahodárna liečebná procedúra, ktorá výnimočne osvieži telo i ducha. Je to fungujúci regeneračný mechanizmus, ktorý sa využíval po celé stáročia. Už v starovekom Ríme sa účinky piva využívali ako súčasť kozmetickej terapie žien, aby mali pleť hladkú a vytónovanú.

Pre dosiahnutie priaznivého účinku pivných kúpeľov je  potrebné dodržať správnu teplotu, zloženie a dobu trvania kúpeľa.

Podstatou tejto procedúry je pobyt v 37-38°C teplej vírivej vode , v ktorej sú rozpustené biologicky aktívne látky prítomné priamo v pive. Doba kúpeľa by nemala presiahnúť 20 minút. Hneď po kúpeli nasleduje odpočinok, ktorý podporuje celkové uvoľnenie tela.

Naša receptúra je zložená z kombinácie svetlého a  tmavého piva, ktoré je vyrobené priamo v našom pivovare Victoria, s prídavkom chmelového mláta a pivovarských kvasníc . Prítomné aminokyseliny, B vitamíny, prírodné enzýmy, chmelové silice  a celá rada stopových prvkov spolu s príjemným peelingom chmelových častíc urýchľujú odstránenie starých odumretých buniek z povrchu Vášho tela a tým umožňujú štartovať nový regeneračný proces. Kúpeľ podporuje metabolizmus a trávenie, pôsobí ukľudňujúco, odstraňuje únavu a stres a výsledkom je dokonalý pocit telesného i duševného oddychu.

Ponorte svoje problémy do regenerujúceho kúpeľa a doprajte si popri tom bohaté dúšky nášho domáceho pivečka. Príjemné účinky prírodného kúpeľa znásobí teplý zábal a nerušený oddych na lôžku.

Pre osoby s vysokým krvným tlakom , alebo alergické na bielkoviny , sacharidy, kvasnice prípadne chmel, doporučujeme využiť pivné kúpele len po porade s lekárom.

 

Pozitívne účinky pivného kúpeľa :

- regenerácia pokožky, vlasov a svalov

- detoxikácia- odplavenie škodlivých látok

- vyčistenie pórov

-podpora metabolizmu a trávenia

-priaznivé účinky proti celulitíde

-lieči kožné ochorenia- akné

-na pokožke zostáva príjemná chmelová vôňa

- kvasinky zvyšujú vláčnosť a hebkosť pokožky, výživa pokožky, vyhladenie vrások

Pre záujemcov o iný variant kúpeľov ponúkame možnosť využitia bylinkového kúpeľa, resp. kúpeľa v soli z mŕtveho mora.

Radi pre Vás pripravíme aromatický kúpeľ s vôňou bylín a s prísadou prírodných olejov, ktorý taktiež poskytne úľavu a odplaví stres a pocit vyčerpania.

Pozitívne účinky mŕtveho mora sú už dlhodobo známe a minerály v ňom obsiahnuté majú výrazné regeneračné a protizápalové účinky. Soľ , bahno a  olejový kúpeľ z mŕtveho mora prečistí Váš organizmus a zlepší Vašu pohyblivosť.

A pre tých, ktorí majú odskúšanú vlastnú receptúru domácich kúpeľov, alebo radi experimentujú, pripravíme čistý kúpeľ do ktorého si sami môžete namiešať kúpeľ podľa vlastnej chuti a vôni.

Exkluzívne prostredie našich kúpeľov , nerušený oddych a relax Vám prinesú želanú regeneráciu a očistu od každodenných problémov.

Otváracie hodiny

Pondelok – Nedeľa 16:00 – 22:00

Cenník služieb

 
Vstup do Wellness & Spa /po 16:00 hod/1 osoba/3 hodiny

/bazén, whirlpool, saunový svet – fínska sauna, bylinková parná sauna,

infra sauna, odpočívareň, letná terasa, občerstvenie, osuška, plachta/

Pre deti do 15 rokov poskytujeme zľavu 30 %

15EUR
Vstup do Wellness & Spa so vstupom do kúpeľov /po 16:00 hod/3 hodiny

/bazén, whirlpool, saunový svet – fínska sauna, bylinková parná sauna,

infra sauna, odpočívareň, letná terasa, občerstvenie, osuška, plachta/

vstup zahŕňa aj vstup do kúpeľov podľa výberu: 

a.)  Pivný kúpeľ /Bylinkový kúpeľ/Kúpeľ v morskej soli

1 osoba/1 vaňa                                                                                                                                            

2 osoby/2 vane

 29EUR

45EUR

b.)Kúpeľ podľa vlastnej receptúry /kúpeľný základ + vlastné prísady do kúpeľa/

1 osoba/1 vaňa                                                                                                                                    

2 osoby/2 vane                                      

19EUR

29EUR

Galéria